ابزار رایگان وبلاگ

این‌جوری هم نیروی انتظامی نمی‌خواهیم!
 
جندی شاپور (البرز)
علمی فرهنگی

7-552.jpg

واقعا اگر همه‌ی مردم با سارقان همکاری کنند، هیچ سارقی دوست ندارد محارب شناخته بشود. ما باید به جایی برسیم که سارق از طعمه‌ی خویش بخواهد که با اختیار و رضایت پول‌هایش را بدهد...

 

  طنز روز

رضا ساکی

 

یک اتفاق واقعی: سه مرد سارق، خیلی خیلی محترمانه مردی را با چاقو به سوی خودرو راهنمایی می‌کنند. البته آنان فقط دسته‌ی چاقو را به مرد نشان می‌دهند تا ثابت کنند نیت‌شان خیر است و قصد محاربه ندارند. در خودرو (خودرو گرم بوده و بخاری‌اش روشن بوده است) آنان از مرد می‌خواهند پول‌ نقد و کارت‌های بانکی‌اش را تحویل بدهد و چون مرد از دستور آنان سرپیچی می‌کند، این‌بار دسته‌ی قمه را نشان می‌دهند تا ثابت کنند بر مواضع غیرمحاربه‌یی‌شان پایبند هستند! مرد بخت‌برگشته پول‌ها و کارت‌های بانکی را تحویل می‌دهد. بعد یکی از سارقان یک دستگاه کارت‌خوان سیار را به مرد می‌دهد و از او می‌خواهد موجودی کارت‌هایش را به حساب سارقان واریز کند تا سارقان بتوانند کمی از مشکلات زندگی‌شان را حل کنند. گویا در این بین یکی از سارقان گریه هم می‌کند و از هزینه‌ی بالای تهیه‌ی جهیزیه گله می‌کند و توی سر خودش می‌زند. بعد مرد هم با دست‌های خودش زندگی‌اش را می‌ریزد توی حساب سارقان و بعد سارقان او را تا در خانه می‌رسانند و بعد متواری می‌شوند.

 

اصلا قصد طرفداری از سارقان را ندارم، ولی واقعا همه‌ی آن‌هایی که چاقو و قمه دست می‌گیرند، قصد محاربه ندارند؛ قصدشان کسب حلال است. حتا اگر گاهی از تیغه‌ی چاقو و قمه هم استفاده کنند، باز نیت‌شان پاک است. واقعا اگر همه‌ی مردم با سارقان همکاری کنند، هیچ سارقی دوست ندارد محارب شناخته بشود. ما باید به جایی برسیم که سارق از طعمه‌ی خویش بخواهد که با اختیار و رضایت پول‌هایش را بدهد و طعمه هم همان کاری را کند که سارق می‌خواهد. در کمال آرامش و آسایش. این‌جوری اصلا نیروی انتظامی هم نمی‌خواهیم.

 

باقی‌بقای‌تان.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)Location:Tehran-Mehrabad
Temperature:12 °C
Comfort Level:9 °C
Dew point:-6 °C
Pressure:1016 millibars
Humidity:28%
Wind:30 km/h from 300° West-northwestDirection East-southeast
Last update:Sat 12:30 IRST

نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:درباره وبلاگ


به تارنمای جندی شاپور البرز خوش آمدید. دانشگاه گندی شاپور در عصر خود بزرگترین مرکز فرهنگی شد. دانشجویان و استادان از اکناف جهان بدان روی می‌آوردند. مسیحیان نسطوری در آن دانشگاه پذیرفته شدند و ترجمه سریانی‌های آثار یونانی در طب وفلسفه را به ارمغان آوردندنو افلاطونیها در آنجا بذر صوفی گری کاشتند. سنت طبی هندوستان، ایران، سوریه و یونان در هم آمیخت و یک مکتب درمانی شکوفا را به وجود آورد.
آخرین مطالب
نويسندگانشروع کد ساعت -->

آمار وبلاگ:
 

بازدید امروز : 111
بازدید دیروز : 937
بازدید هفته : 3508
بازدید ماه : 23258
بازدید کل : 74259
تعداد مطالب : 2091
تعداد نظرات : 467
تعداد آنلاین : 3

وبلاگ

قالب