ابزار رایگان وبلاگ

تولید برق با انرژی حاصل از موج دریا
 
جندی شاپور (البرز)
علمی فرهنگی

 دوچرخه های پمپ دار می توانند یکی از بهترین نمونه ها برای تامین انرژی جایگزین در آینده باشند. این دوچرخه های پمپی توسط یک نوآور بریتانیایی طراحی شده اند و قادرند نیروی حاصل از موج دریا را به الکتریسیته تبدیل کنند. این تنها نمونه های کوچکی از مولد های واقعی برق از آب دریا خواهند بود که در آینده مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه هایی که کاربرد گسترده تری خواهند داشت، دست کم سیزده برابر بزرگتر از نمونه های آزمایشی خواهند بود. الوین اسمیت مخترع بریتانیایی:
“اینها در واقع دوچرخه های پمپی هستند که یک شناور روی آن نصب شده است. وقتی پمپ بالاو پایین می رود آب دریا را به داخل می کشد و سپس آنرابه بیرون می پاشد و این پمپها دقیقا منطبق با حرکت امواج کار می کنند.”
این ایده 10 سال پیش و در حالی به ذهن الوین اسمیت رسید که او داشت با یک توپ بادی در استخر بازی می کرد. ژنراتورهای دریایی توسط پیستون های عمودی که بین دو شناورکه یکی روی آب و دیگری در بستر آب معلق قرار دارند انرژی موج را دریافت می کند. الوین اسمیت امیداور است که این ژنراتورهای دریایی تا یکسال دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

تولید انرژی از امواج .جندی شاپور البرز

2012 euronewsLocation:Tehran-Mehrabad
Temperature:12 °C
Comfort Level:9 °C
Dew point:-6 °C
Pressure:1016 millibars
Humidity:28%
Wind:30 km/h from 300° West-northwestDirection East-southeast
Last update:Sat 12:30 IRST

نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:درباره وبلاگ


به تارنمای جندی شاپور البرز خوش آمدید. دانشگاه گندی شاپور در عصر خود بزرگترین مرکز فرهنگی شد. دانشجویان و استادان از اکناف جهان بدان روی می‌آوردند. مسیحیان نسطوری در آن دانشگاه پذیرفته شدند و ترجمه سریانی‌های آثار یونانی در طب وفلسفه را به ارمغان آوردندنو افلاطونیها در آنجا بذر صوفی گری کاشتند. سنت طبی هندوستان، ایران، سوریه و یونان در هم آمیخت و یک مکتب درمانی شکوفا را به وجود آورد.
آخرین مطالب
نويسندگانشروع کد ساعت -->

آمار وبلاگ:
 

بازدید امروز : 1799
بازدید دیروز : 2084
بازدید هفته : 1799
بازدید ماه : 104500
بازدید کل : 1881453
تعداد مطالب : 2091
تعداد نظرات : 467
تعداد آنلاین : 3

وبلاگ

قالب